ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

- kliknij na zdjęcie

V TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ WSPANIAŁYM DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU MAMY

1 czerwca przeżyliśmy cudowny "Dzień Dziecka". Występ zaproszonego cyrku, puszczanie ogromnych baniek, wyśmienity poczęstunek to tylko cześć atrakcji jakie czekały na nasze przedszkolaki. W „Jaskółkach” razem z Krasnalem Hałabałą rozmawialiśmy cały tydzień o  najmłodszych czyli o dzieciach; O ich marzeniach, kim chcą zostać kiedy dorosną… Przypomnieliśmy sobie prawa dzieci, oraz poznaliśmy dzieci z różnych stron świata.

W tym tygodniu była nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu.

Promując zdrowy styl odżywiania zorganizowany został w przedszkolu „Dzień Soku”. W tym dniu przygotowaliśmy sami pyszny sok z marchewki i jabłka. Zapach owoców roznosił się po całej sali, wspólnie degustowaliśmy przygotowany sok. Był wyśmienity, a do tego bardzo zdrowy.

Podczas zabaw utrwalamy poznane cyfry i litery czytając proste wyrazy i zdania.

Wraz z Tomem i Keri rozszerzyliśmy temat „Pudełko z zabawkami”, Program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

.

-kliknij na zdjęcie

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM ŚWIĘTO MAMY OBCHODZIMY

W minionym tygodniu Krasnal Hałabała zaprosił nas do rozmów na temat swojej rodziny. Dzieci chętnie opowiadały o swoich rodzicach i rodzeństwie. Z radością wypowiadały się na temat spędzania czasu wolnego z rodziną. Rozwijaliśmy również umiejętności plastyczne.  Był to także czas przygotowań prezentów dla naszych najbliższych z okazji ich święta!  Każdego dnia ćwiczyliśmy wiersze i piosenki bo nasz występ tuż … tuż!

W „Dzień Ślimaka” dzieci  usłyszały kilka ciekawostek o tym bezkręgowcu. Wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, by sprawdzić, gdzie w trawie widać rogi. Wykonały prace plastyczne, których tematem przewodnim był oczywiście ślimak. Przez cały dzień towarzyszyły dzieciom zabawy, piosenki, zagadki oraz słynny wiersz Jana Brzechwy „Ślimak”.

Podczas zabaw utrwalamy poznane cyfry i litery czytając proste wyrazy i zdania.

Wraz z Tomem i Keri poznaliśmy takie słówka jak; toys – zabawki, drum – bębenek, toy box – pudełko z zabawkami, soldier – żołnierz, Program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

Zjadając ładnie obiady uzbieraliśmy najwięcej fasolek wygrywając konkurs "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki".

Dla Mamy

kliknij na zdjęcie

III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ WSPANIAŁYM ZABAWY SENSORYCZNE POZNAMY

W tym tygodniu Krasnal Hałabała opowiadał nam o zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzieci dowiedziały się, że zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. To dzięki nim poznajemy świat. One informują nas o otaczającym świecie, pozwalają nam doświadczać przestrzeni wokół poprzez odczuwanie zapachów, widzenie czy słyszenie. Ponadto zmysły pełnią rolę ochronną gdyż ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem.  Przedszkolaki jednogłośnie stwierdziły, że dzięki zmysłom odczuwamy przyjemność z jedzenia, wąchania kwiatów, oglądania bajek, słuchania piosenek czy przytulania z najbliższymi.

Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały. Wysłuchaliśmy bajki pt. „O krasnalku, o leszczynie i o wieńcu z orzechów” . Bajka L. Krzemienieckiej „Z przygód Krasnala Hałabała” w ramach projektu własnego „Z krasnalem wspaniałym jego przygody w przedszkolu czytamy”.

Potem zostaliśmy zaproszeni na warsztaty pt. „Jajko-cud natury”. Wysłuchaliśmy ciekawostek o zwierzętach oraz rodzajach jajek. Na koniec wykonaliśmy piękną kurkę z papieru którą zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

W „Dniu Pszczoły” wysłuchaliśmy wiersza ”O małej pszczółce i dobrym dziadku” w wykonaniu naszych Pań. Następnie zasialiśmy łąkę w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Uczestniczyliśmy w comiesięcznych zajęciach w Bibliotece.

„Dzień Dobrych Uczynków” był okazją do wykonania serduszek na ogólnopolską akcję organizowaną przez p. Agnieszkę i p. Małgosię.

GALERIA DDU 23 - kliknij link

Z KRASNALEM WSPANIAŁY JEGO PRZYGODY

W PRZEDSZKOLU CZYTAMY

- kliknij zdjęcie

II TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ SIĘ LUBIMY I O ZWIĘRZĘTACH W ZAGRODZIE WIEJSKIEJ POMÓWIMY

W tym tygodniu dzieci z Hałabałą odwiedziły wiejskie podwórko i zgłębiały temat zwierząt mieszkających na wsi. Przypomnieliśmy sobie ich wygląd, zwyczaje i produkty, którymi nas obdarzają. Naśladowaliśmy odgłosy, które

wydają, poznaliśmy nazwy zwierzęcych ,,dzieci” i łączyliśmy ich w ,,rodzinki”.

9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Przypomnieliśmy sobie flagę Unii oraz wysłuchaliśmy Hymnu „Ody do Radości”.

Uczestniczyliśmy w warsztatach pt.  „Tajemnice latającego balonu” w Planetarium Śląskim w stacji meteorologicznej. Dowiedzieliśmy się dlaczego balon się unosi? Jak zmierzyć coś czego nie widać? Czym są opady atmosferyczne? Poznaliśmy podstawowe składniki pogody oraz przyrządy którymi się je mierzy. Sami również dokonaliśmy swoich pierwszych pomiarów i obserwacji meteorologicznych.

Braliśmy udział w warsztatach „Malowanie na szkle”. O efektach naszej pracy i wspaniałej  twórczej zabawy pokażemy niebawem.

Wraz z Tomem i Keri poznaliśmy takie słówka jak; up, down, kite, Program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM POLSKĘ I PRACĘ STRAŻAKA POZNAMY

W tym krótkim tygodniu majowym rozmawialiśmy o Polsce, o "Dniu Flagi" i Konstytucji. Poznaliśmy pracę strażaka na podstawie prezentacji oraz przygotowanych przez panie zadań związanych z tym zawodem. W zabawach utrwaliliśmy numery alarmowe: 112, 997,998,999.

FILMIK - kliknij na zdjęcie