Pani Magdalena Włodarczyk
Pani Agnieszka Wojtasik-Bojarska
   

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielem  
                                                  w każdy piątek od 12.30-13.00
              
                                                  nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029            


 Godziny specjalistów


 

 

 

                                               Tydzień I

Tematyka tygodnia: Dbamy o zdrowie na przedwiośniu.

 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać, dbać o higienę, uprawiać sport.  Mieliśmy dzień dentysty, wykonaliśmy pracę plastyczną "ząbek", "Jeżyki" bawiły się w dentystę, przypomniały sobie jak należy prawidłowo dbać o jamę ustną i o ząbki.  Tydzień był wypełniony ogromną dawką ruchu zarówno w sali przedszkolnej jak i na świeżym powietrzu. 

d                   

                                          Tydzień II

Tematyka tygodnia: W marcu jak w garncu.

 

Oczekiwaliśmy na przyjście wiosny, obserwowaliśmy pogodę szukając  pierwszych oznak wiosny. Zapoznaliśmy się ze zjawiskami atmosferycznymi, które są charakterystyczne dla miesiąca marca. Dzieci poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu". Kształtowaliśmy słuch muzyczny i pamięć podczas słuchania piosenek. Podczas zabaw muzycznych  układaliśmy melodię do krótkich rymowanek, przysłów, wierszyków. 

 

                                                                  Tydzień III

Tematyka tygodnia: Nadchodzi wiosna.

 

Nareszcie doczekaliśmy się nadejścia wiosny, wspólnie z przedszkolakami pożegnaliśmy zimę i  powitaliśmy panią wiosnę, przygotowaliśmy gaiki, śpiewaliśmy piosenki. Nauczyliśmy się piosenki "Maszeruje wiosna", ćwiczyliśmy pamięć. Wykonaliśmy pracę plastyczną - bocian.  Wiosna wysłała do nas list z prośbą o pomoc, przedszkolaki wykonywały zadania spełniając prośbę wiosny. 

                                        Tydzień IV     

Tematyka tygodnia: Zabawy tu i tam.

Za nami tydzień pełen zabaw ruchowych. Uczyliśmy się jak należy dbać o zabawki, poszerzaliśmy umiejętności komunikacyjne, rozwijaliśmy koordynację wzrokowo - ruchową. Dzieci wdrażały się do udziału we wspólnych zabawach zespołowych. Poprzez liczne zabawy ruchowe ze śpiewem, dzieci doskonaliły poczucie rytmu. Nie zabrakło dni specjalnych, tym razem był to dzień dinozaura, poznaliśmy czasy, w których żyły dinozaury, nazwy dinozaurów, wykonaliśmy pracę plastyczną "dinozaur". 

                    

                                        Tydzień III

Tematyka tygodnia: Jestem aktorem.

 

W minionym tygodniu rozwijaliśmy mowę, pamięć, wyobraźnię. Dzieci nabywały umiejętność odgrywania różnych ról, zapoznały się z pracą aktora. Zostały dzieciom przybliżone  śląskie tradycje -  szkubaczki, czyli darcie pierza. Odwiedzili nas goście - tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", przybliżyli nam swoją pracę, zapoznali z tańcami narodowymi i zaprosili do wspólnych tańców.

 

 

                                        Tydzień II

Tematyka tygodnia: Moja rodzina

To był tydzień pełen wrażeń. Dzieci uczyły się nazywać poszczególnych członków swojej rodziny.  Odbyła się również dyskoteka i zabawy walentynkowe, tańcom nie było końca. Obchodziliśmy "dzień pączka", oczywiście na podwieczorek wcinaliśmy przepyszne pączki usmażone przez nasze Panie kucharki.  Dzieci wykonały pracę plastyczną "Mój dom", przypominając sobie figury geometryczne. W piątek obchodziliśmy "dzień kota", całe przedszkole zamieniło się w koty, Panie i dzieci przebrały się za kotki, zorganizowaliśmy liczne zabawy muzyczne i świetnie się bawiliśmy. 

 

                                                                                       

                Tydzień I

Tematyka tygodnia: Dzień Babci i Dziadka.

Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do występu dla Naszych ukochanych babć i dziadków, uczyliśmy się wierszy oraz piosenek i tańców. Kształtowaliśmy swobodne wypowiedzi na dane tematy. Wykonaliśmy zaproszenia na uroczystość dnia babci i dziadka. Bawiliśmy się w liczne zabawy ruchowe ze śpiewem. W czwartek odbyła się długo wyczekiwana uroczystość w przedszkolu i przybyli na nasz występ goście: babcie i dziadkowie. Natomiast w piątek był Dzień numeru alarmowego 112, dowiedzieliśmy się w jakich sytuacjach powinniśmy zadzwonić pod ten numer i jak się zachować podczas rozmowy z dyspozytorem. Nauczyliśmy się piosenki o numerze 112 oraz wykonaliśmy pracę plastyczną przy użyciu plasteliny. 

 

                                                                               

 

 

   

                                                                              V Tydzień

Tematyka tygodnia: Karnawał

Nadszedł długo wyczekiwany czas. Dzieci kształtowały umiejętność wypowiedzi na temat tego, kim będą podczas balu. Zapoznaliśmy się z piosenką "Bal moich lalek". Wcielaliśmy się w aktorów w czasie słuchania opowiadania D. Kossakowskiej "Bal lalek", używając kukiełek i inscenizując wiersz. Wykonaliśmy pracę plastyczną "Kolorowe balony" przy użyciu farb i pędzli - rozwijanie wyobraźni. Przygotowaliśmy i ozdabialiśmy maski karnawałowe, w których tańczyliśmy do piosenek. A co najważniejsze, odbył się bal karnawałowy, na którym były wspólne zabawy i tańce: wyzwalanie radości ze wspólnej zabawy, wdrażanie do właściwego zachowania się podczas uroczystości.

         

III Tydzień

Tematyka tygodnia: Bezpieczne zabawy na śniegu.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zimie i o bezpiecznych zabawach na śniegu. Niestety pogoda za oknem nie była zimowa i nie widzieliśmy białego puchu, dlatego też stworzyliśmy sztuczny śnieg z mąki ziemniaczanej oraz oleju:). Dzieci zapoznały się z figurą przestrzenną - kulą. Układaliśmy bałwanka z figur geometrycznych - kół, określaliśmy wielkości elementów. Dzieci układały rytmy matematyczne z sylwet bałwanków. Przypomnieliśmy sobie poznane piosenki zimowe.

 

 

                                                                                  IV Tydzień

Tematyka tygodnia: Coś z niczego

W minionym tygodniu omawialiśmy temat makulatury, zapoznaliśmy się ze znaczeniem słowa "recykling". Robiliśmy konfetti  z niepotrzebnych kawałków papieru  - cięcie makulatury przy użyciu nożyczek.  Dzieci budowały dom z tekturowych pudełek o rożnej wielkości - zabawy w konstruowanie. Przypomnieliśmy sobie o potrzebie segregacji śmieci do odpowiednich kolorów koszy.  Dzieci rysowały i malowały rozwijając wyobraźnię i motorykę małą. Ćwiczyliśmy koordynację ruchową biorąc udział w grupowej olimpiadzie sportowej.

 

 

  II Tydzień

Tematyka tygodnia: Kosmos

W minionym tygodniu omawialiśmy tematykę kosmosu, dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych poznając planety. Tworzyliśmy rakietę z klocków oraz z  figur geometrycznych. Uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych "Lecimy w kosmos", "Gwiazdki", "Wesołe planety". Wykonaliśmy pracę plastyczną "Planety".

 

Tydzień I

Tematyka tygodnia: Zwierzęta egzotyczne

Tematem przewodnim tygodnia były zwierzęta egzotyczne, dzieci zapoznały się z ich nazwami oraz zwyczajami, poznały odgłosy jakie wydają. Było wiele zabaw ruchowych i naśladowczych, kolorowanie obrazów zwierząt. Wykonaliśmy pracę plastyczną: ułożenie puzzli sylwety lwa oraz przyklejenie jej na kartkę. Układaliśmy zwierzęta z figur geometrycznych, przypomnieliśmy sobie nazwy kolorów oraz nazwy figur. Słuchaliśmy piosenek z filmu "Akademia Pana Kleksa" . Nabywaliśmy umiejętności naśladowania ruchem zachowania wybranych zwierząt. Dzieci liczyły sylwety słoni, przypomniały sobie pojęcia: mniejszy, większy, taki sam.