Pani Agata Hanusik i  Pani Sonia Wencel  

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy poniedziałek od 11.45-12.15                                                    nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

 Godziny specjalistów

 


 

MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Nadchodzi Wiosna.

Przyszła do nas Wiosna! Doczekaliśmy się! :) W poniedziałek wraz z Hałabałą i jego przyjaciółmi powitaliśmy astronomiczną Wiosnę. Każdego dnia poszukiwaliśmy i rozmawialiśmy o oznakach wiosny.

We wtorek wzięliśmy udział w POKAZIE MODY MARZANNOWEJ. W duchu ekologii naszą "zimową pannę" zamieniliśmy w "wiosenną pannę". Wtorek był też "Dniem Kolorowej Skarpetki". Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przyszliśmy do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach i dowiedzieliśmy się na czym polega wyjątkowość osób z Zespołem Downa.

Z okazji Dnia Wody zagraliśmy w ekologiczną grę "Dbaj o wodę", realizując jeden z działów programu EkoEksperymentatorium. Podczas gry poznaliśmy sposoby na oszczędzanie wody w domu i zaoszczędziliśmy aż 200 l wody.

Dzieciom, biorącym udział w rodzinnym konkursie "Żaby w ogrodzie Krasnala Hałabały" zostały wręczone nagrody. Serdecznie dziękujemy za udział i ubogacenie naszego ogrodu :):):)

W zabawach z literami przypomnieliśmy kierunki pisania wszystkich samogłosek i wzięliśmy udział w wielu zabawach z literami, nie zabrakło również zabaw matematycznych.

Wraz z Tomem i Keri rozszerzyliśmy temat o deszczu i utrwaliliśmy słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: W marcu jak w garncu.

"W marcu jak w garncu, w ogromnym garze. Kto wie, co ugotuje marzec?". My już wiemy jakie zjawiska pogodowe może nam przynieść miesiąc marzec.

Przez cały tydzień obserwowaliśmy marcową pogodę i poznawaliśmy jej charakterystyczne składniki. Już nie możemy doczekać się WIOSNY!:) Czekamy na Słońce!!! :):):)

Słońca i zwiastunów wiosny wypatrywaliśmy na poniedziałkowym pochodzie ulicami osiedla Tysiąclecia i Parku Śląskiego, a naszym głównym celem było zaproszenie naszych młodszych kolegów i koleżanek oraz ich rodziców do naszego przedszkola na DNI OTWARTE. Nasz dzień otwarty cieszył się dużą popularnością, a wspólne zabawy z Panią Wiosną, Kwiatami, Hałabałą, Wiewiórką i Borsuczkiem dały wiele radości najmłodszym i ich rodzicom/opiekunom.

W czwartek mięliśmy okazję wziąć udział w "Olimpiadzie na wesoło" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 66. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Bawiliśmy się wspaniale!:):):)

Uwielbiamy matematykę i dlatego wzięliśmy udział w obchodach Dnia Matematyki, a "Matematyczna gimnastyka" pani Zuzi i pana Miłosza stała się naszą ulubioną piosenką tygodnia:)

W zabawach z literami utrwaliliśmy literę "Z,z".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zdrowie.

Jan Kochanowski we fraszce "Na zdrowie" pisał, że człowiek nie ma nic cenniejszego nad zdrowie i dlatego właśnie jedną z naszych misji jest przekazywanie dzieciom wiedzy dotyczącej ZDROWIA. I tak poniedziałek był DNIEM DENTYSTY. Wraz z krokodylem Beniem przeganialiśmy wszelkie strachy i niepokoje dotyczące wizyty w gabinecie stomatologicznym (BAJKI - POMAGAJKI). Wiemy jak dbać o nasze zęby i co jeść, aby nasze ząbki były piękne i zdrowe.

Wraz z Małym Misiem zastanawialiśmy się czym są NAWYKI - te dobre i te złe. Stworzyliśmy mapę myśli pełną dobrych nawyków dla naszego zdrowia. Na koniec modułu wykonaliśmy misiowe kanapki.

Rozpoczęliśmy prace nad założeniem własnego zielonego ogródka. Na naszym parapecie stoją już doniczki z posadzonymi cebulami. Czekamy na szczypiorek! :)

Ruch to zdrowie! Każdego dnia bierzemy udział w gimnastyce. A w tym tygodniu byliśmy na zajęciach ruchowych w Szkole Podstawowej nr 58 i poznaliśmy nową grę - BOCCIA. Zaczerpnęliśmy także świeżego powietrza w naszym ogrodzie.

Poświęciliśmy także sporo czasu na uświadamianiu dzieci jak cennym napojem dla naszego życia i zdrowia jest WODA.

W środę odwiedziła nas pani wiolonczelistka i jej uczennica. Mięliśmy okazję sami spróbować gry na wiolonczeli. To było niezwykłe doświadczenie i bardzo miłe spotkanie z żywą muzyką.

Utrwaliliśmy cyfrę 9 i literę Y,y.

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

cake, 5 cakes, egg, Dolly, I can count to fi ve.

 

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zwierzęta.

Domowe czy leśne, te małe czy duże? A może te prehistoryczne?  Mamy tu na myśli oczywiście dinozaury :) Wszystkie zwierzęta są bardzo bliskie przedszkolakom. I to właśnie zwierzętom poświęciliśmy ostatni tydzień spotkań.

Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę nr 14 i wzięliśmy udział w spotkaniu z Panią Witaminką :)

W ramach projektu "Bajki Pomagajki" poznaliśmy dinozaura Franka, który bardzo obawiał się konkursu na najgłośniejszy ryk. Nie zawsze wszystko wychodzi nam od razu, ale wiemy, że ćwiczenia przynoszą owoce, a czasem "porażkę" można obrócić w żart i zamiast głośno "ryczeć" to zabrzęczeć jak mały "bączek", przynosząc sobie i innym wiele radości ;)

Zrealizowaliśmy także ostatnie zadanie na miesiąc luty Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, wysłuchując opowiadania "O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" oraz wykonując wiewiórkę w dziupli.

Utrwaliliśmy literkę "W, w" na podstawie wyrazów "Witek i wilk".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

apple, squirrel, fly.

A w piątek odwiedziła nas pani profesor ze szkoły muzycznej, aby zaprosić chętne dzieci na przesłuchania, które odbędą się w kwietniu, już w szkole. Być może ktoś z nas kiedyś zostanie sławnym muzykiem, kompozytorem, a może śpiewakiem operowym ?;)

LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: W kosmosie.

Podróże przez Układ Słoneczny tak bardzo nam się spodobały, że postanowiliśmy w tym tygodniu kontynuować poznawanie przestworzy kosmicznych. Najbardziej pochłonęła nas tajemnica "czarnej dziury" ;)

Wybudowaliśmy rakietę kosmiczną, która towarzyszyła nam w zabawach swobodnych. Odkrywaliśmy tajemnice obcych - ufoludków, wykonaliśmy ich pojazdy. Tym razem przez Układ Słoneczny podróżowaliśmy z Ozobotem wyznaczając mu trasę: Słońce - Merkury - Wenus - Ziemia - Mars - Jawisz _ Saturn - Uran - Neptun.

Wzięliśmy udział w spotkaniu z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Niektórzy z nas zamienili się w małych tancerzy, towarzysząc na scenie profesjonalistom.

Wtorkowe SZKUBACZKI, przybliżyły nam tradycję skubania gęsi i wypełniania poduszek, kołder, betów gęsim pierzem. Mięliśmy też okazję zaprojektować pościele dla Krasnala Hałabały w ramach realizacji zadania Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały.

Ukończyliśmy zadania z IV Modułu projektu Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury dotyczącego Zmisiowanych Zajęć.

W środę odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną nr 14 i wysłuchaliśmy książki, pt.: "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?".

Utrwaliliśmy literę "U, u" na podstawie wyrazów "Ula", "ufoludek".

Kontynuowaliśmy naszą przygodę z Tomem i Keri.

 

LUTY

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Kosmos.

Tydzień rozpoczęliśmy od wizyty w Zespole Szkół Muzycznych im. W. Kilara i udziału w koncercie, na którym mogliśmy podziwiać grę uczniów na instrumentach szarpanych i dętych oraz wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach rytmicznych.

Tematem przewodnim tygodnia był jeden z naszych ulubionych czyli KOSMOS. Uwielbiamy małe i duże podróże kosmiczne :) Zamieniliśmy się w astronautów, stworzyliśmy rakiety i wyruszyliśmy oczami naszej wyobraźni hen daleko, daleko, aby poznać planety Układu Słonecznego.

W Walentynki Pani Dyrektor poczęstowała nas słodkimi serduszkami :):):)

W czwartek obchodziliśmy TŁUSTY CZWARTEK. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego obchodzimy ten dzień, projektowaliśmy najpyszniejsze pączki, na świecie, a na deser oczywiście zjedliśmy wyśmienite pączucie zrobione przez nasze panie kucharki.

W piątek zamieniliśmy się w KOTKI PSOTKI i z całą społecznością przedszkola wzięliśmy udział w KOCICH OSTATKACH. Uwielbiamy wspólnie bawić się i tańczyć z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami. A ta zabawa przejdzie do historii, było fantastycznie! :):):)

Utrwaliliśmy literę "T,t" na przykładzie wyrazów "Tomek" i "teleskop" oraz cyfrę 8, powtarzając w kolejności planety Układu Słonecznego.

Z Tomem i Keri poznaliśmy następujące nowe słówka angielskie: sun, hat, sunhat.

 

LUTY

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Bajki i baśnie.

Najpierw przypomnieliśmy sobie budowę książki, a następnie zasady obchodzenia się z książeczkami. W poniedziałek poznaliśmy pracowitą mrówkę Sarę i wesołego świerszcza Sebę, którzy stali się bohaterami tworzonej przez nas przez cały tydzień książeczki i dzięki nim rozpoczęliśmy realizację modułu projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zatytułowanego "Zmisiowane zajęcia". Stworzyliśmy kącik "Naszych ulubionych książeczek z domowych półeczek". W środę zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 58 na teatrzyk Kamishibai, poznaliśmy także Jacka, Ignasia i Leona, którzy nas nauczyli, że bardzo często ocenianie ludzi po cechach zewnętrznych jest mylące. Czwartek był dniem wcielenia się w małych kucharzy - piekliśmy pizzę! :) Mniam, mniam! :) A w piątek utrwaliliśmy numer alarmowy 112, za sprawą EUROPEJSKIEGO DNIA NUMERU ALARMOWEGO 112.

Utrwalaliśmy literę "S,s" i cyfrę "8".

Kontynuujemy naszą naukę języka angielskiego z Tomem i Keri. W tym tygodniu skupiliśmy się na lekcji o pociągu - train.

 

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Karnawał.

Tematyka minionego tygodnia całkowicie pochłonęła Jarzębinki. W poniedziałek zamieniliśmy się w małych projektantów mody. Okazuje się, że nie tylko dziewczynki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, ale również i chłopcy. Następnie wykonaliśmy maski na bal. Każda była piękna i wyjątkowa. Bardzo dużą ilość czasu poświęciliśmy na doskonalenie naszych umiejętności tanecznych. Trzeba przyznać, ze "wyginanie ciała" wspaniale wychodzi Jarzębinkom. Jednak najbardziej zaangażowaliśmy się w przygotowywanie dekoracji na bal. Przez ten tydzień tak wprawiliśmy się w wycinaniu serpentyn, że śmiało można nas nazwać "małymi mistrzami w wycinaniu" :) Nasze serpentyny i balonowe misie pięknie przyozdobiły salę balową i hol przedszkola :) To wspaniałe uczucie zrobić coś dla innych) Brawo Jarzębinki! :)

Wykonaliśmy styczniowe zadanie Klubu Przyjaciół Przedszkoli Krasnala Hałabały - wysłuchaliśmy rozdziału o nocnych zwyczajach borsuka i Krasnala, zrobiliśmy zadanie z kodowania i narysowaliśmy nocny spacer borsuczka.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu - "R, r" i doskonaliliśmy nasze umiejętności w przeliczaniu i segregowaniu.

A w piątek po tygodniu ciężkiej, ale przyjemnej pracy oddaliśmy się zabawie na balu karnawałowym :) Było Wspaniale!:):):) Dziękujemy Śnieżko i nasze Troskliwe Misie:):):)

STYCZEŃ

TYDZIEŃ III i IV

TEMAT TYGODNIA: Czas zimowych ferii.


Czas zimowych ferii to okres, kiedy zwykle spotykamy się w mniejszym składzie i  w innym gronie bo w grupach łączonych. Niestety nie był to czas białego szaleństwa, ale z pewnością był to czas fantastycznej zabawy z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami z przedszkola. Sami zobaczcie :)

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Już w Nowym Roku.

Nareszcie wirusy nas opuściły i w końcu spotykaliśmy się w prawie 100% składzie. Byle tak dalej Jarzębinki! :)

W poniedziałek byliśmy w Szkole Podstawowej nr 58 i oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klas 2 i 3. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie :):):)

We wtorek do naszego przedszkola przybyły nasze Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie. Wielką radość sprawiło nam wykonywanie dla nich prezentów, nauka piosenek i tańca oraz wystawienie Jasełek. Cieszcie się zdrowiem nasi Kochani Dziadkowie:) Bardzo Was KOCHAMY!:):):)

Przez cały tydzień utrwalaliśmy nazwy tygodni (7) i miesięcy (12). Stworzyliśmy nasz grupowy kalendarz urodzinowy.

Bohaterką tygodnia była litera "P, p", Polinka została królową wielkiej litery "P".

Każdego dnia spotykaliśmy się z Tomem i z Keri. Bardzo lubimy program Dwujęzyczne Dzieci.

W piątek obchodziliśmy DZIEŃ ŚNIEGU i mimo, że wciąż brak białego puchu za oknami to w naszej sali zrobiło się BIAŁO :):):). To było prawdziwe BIAŁE SZALEŃSTWO!!!:):):) Sami zobaczcie ;)

smile

STYCZEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Witamy Nowy Rok.

Magiczny czas Świąt minął i choć niestety w niepełnym składzie to  powitaliśmy Nowy Rok:)

Na początku tygodnia dzieci zostały zapoznane ze sposobami wykonania zegara, jego budową i przeznaczeniem.  Odczytywaliśmy pełne godziny na zegarze ze szczególnym wskazaniem południa  i północy. Utrwaliliśmy cyfry oraz ich miejsca na tarczy zegara.

Poznaliśmy wiersz "Dni Tygodnia". Dzięki temu utrwaliliśmy nazwy i kolejność występowania po sobie dni tygodnia oraz cyfrę 7. 

Na podstawie wiersza "Miesiące" przypomnieliśmy także nazwy miesięcy w roku i kolejność ich występowania po sobie, odczytywaliśmy globalnie nazwy pór roku i miesięcy.

Bohaterką tygodnia była litera "O,o", a Olha została królową wielkiej litery O.

We wtorek obchodziliśmy niezwykle inspirujący DZIEŃ SŁOMKI DO PICIA.

Każdego dnia ćwiczyliśmy nasze role i piosenki bo już nie możemy się doczekać odwiedzin naszych babć i dziadków w przedszkolu:)