CZERWIEC

TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: Czas na wakacje! Czym podróżujemy?

Niektórzy z nas tuż po uroczystym Zakończeniu Przedszkola wyjechali na wakacje. Została nas garstka. Mimo to dobrze się razem bawiliśmy :) Zastanawialiśmy się nad środkami lokomocji, którymi możemy wyjechać na wakacje. Najbardziej zafascynowała nas podróż balonem i w związku z tym wykonaliśmy całe mnóstwo kolorowych balonów, którymi przyozdobiliśmy przedszkole:)

We wtorek odbył się II Hałabałowy Mundial w przedszkolu. Uwielbiamy grać w piłkę nożną więc ten dzień na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Tego samego dnia odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i opowiedziały nam o Neciu. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, w jakie grać gry i jakie oglądać programy, filmy, bajki. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy za odwiedziny:)

Żegnamy Was Kochani! Życzymy powodzenia w szkole i mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać i czasem odwiedzać;) Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci:*

CZERWIEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Smaki lata.

Uwielbiamy jeść owoce. Truskawki, boróweczki, arbuzy, banany i jabłuszka mniam, mniam, mniam:) Czasem nasze panie żartują, że najszczęśliwsi byśmy byli, gdyby panie kucharki podawały nam na śniadania, obiady i podwieczorki OWOCE ;) I chyba coś w tym jest! ;)

W poniedziałek w czasie RAJZY na wakacje powitaliśmy LATO! :)

W piątek najpierw podziękowaliśmy za wspólne lata spędzone w przedszkolu wszystkim pracownikom przedszkola, a potem na uroczystym Zakończeniu Przedszkola, na którym byli obecni nasi rodzice, otrzymaliśmy dyplomy ukończenia przedszkola. To był bardzo wzruszający dzień... Żal nam opuszczać nasze ukochane przedszkole... Wiemy jednak, że gdzieś tam już ktoś nowy na nas czeka, i że to z pewnością będzie równie cudowny okres jak  spędzony tu z Hałabałą i naszymi kochanymi paniami:)

 

CZERWIEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Wiem co jem, dlatego jestem zdrowy.

Już od najmłodszych lat staramy się zwracać dzieciom uwagę na to, co powinny jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i dlatego właśnie nasze przedszkole bierze udział w sanepidowskim programie "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Dodatkowo naszym priorytetem jest codzienna aktywność fizyczna. A w minionym tygodniu tę aktywność rozwijaliśmy na Turnieju Piłki Nożnej, gdzie nasza drużyna zajęła II miejsce i na Spartakiadzie zdrowia organizowanej przez SP nr 58, gdzie zajęliśmy I miejsce. Brawo Kochane Jarzębinki! Duma nas rozpiera!:*:*:*

Było coś dla ciała, ale o duchu też pamiętamy ;) W piątek wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #czytanienapolanie. Jarzębinki wraz z dziećmi z innych grup wysłuchały opowiadania "Kicia Kocia mówi dzień dobry" oraz wiersza "Słoń Trąbalski". Na koniec czytania dzieci mogły wybrać sobie z naszego WYMIENIALNIKA książeczkę i zabrać ją do domu -"Uwolnić" ją z półeczki.

CZERWIEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Muzyka wokół nas.

MUZYKA w przedszkolu jest wszechobecna i towarzyszy nam każdego dnia. Nie wyobrażamy sobie dnia bez gimnastyki przy muzyce, muzycznego powitania,  wspólnego śpiewania piosenki tygodnia czy wygibasów przy naszych ulubionych piosenkach. Muzyka to też dźwięki przyrody w naszym ogrodzie albo wirtualny koncert w filharmonii. Muzyka to przyjemność i relaks po intensywnym czasie przygotowań przedstawienia na Dzień Mamy i Taty :)

W minionym tygodniu oprócz odpoczynku po trudach pracy w poprzednich tygodniach wykonaliśmy ostatnie zadanie Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, wysłuchując opowiadania o tym jak się napisały krasnalowe opowieści i wykonując pracę plastyczną.

Opowieść o "Piórnikowej Rodzince" (BAJKI-POMAGAJKI) tak nas zainspirowała, że wykonaliśmy na tablicy multimedialnej i kartkach ilustracje do opowiadania.

Zrealizowaliśmy także ostatnie zadania z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury", bawiąc się w szyszkowo - kamienne kółko - krzyżyk, i układając litery i nasze imiona z patyków.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziliśmy pobliską bibliotekę. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych wyjazdów".

Wzięliśmy udział w kampanii edukacyjnej "NIE BĄDŹ ATRAKCYJNY DLA KLESZCZY". Tematyka kleszczy, ich występowania i chronienia się przed nimi bardzo poruszyła JARZĘBINKI.

Przesłaliśmy nasze nagranie piosenki anglojęzycznej "Hello, yellow" z programu "Dwujęzyczne dzieci" na konkurs:) Trzymajcie za nas kciuki!!!:)

 

 

MAJ/CZERWIEC

TYDZIEŃ V/I

TEMAT TYGODNIA: Święto dzieci.

To był tydzień Dziecismile Tych naszych, ale i tych, które zamieszkują cały Światsmile Mówiliśmy o naszych przyjaciołach, o wspólnych zabawach, o prawach i obowiązkach dzieci i dorosłych. Jednak największym wydarzeniem był obchodzony 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka, a nasz był wyjątkowy. Przyjechał do nas familijny CYRK. Dodatkowo czekały na nas gofry wypiekane przez najlepszą kucharkę jaką znamy - naszą Panią Dyrektor, Śmiechu Warta Dyskoteka, gigantyczne bańki, fotobudka, tor przeszkód, prezenty i wiele innych atrakcji. To był niezwykły dzień. DZIĘKUJEMY!!!smilesmilesmile

A w piątek przybyli do nas Nasi Kochani Rodzice na przedstawienie, pt.: "Podróż z mamą i tatą". Uwielbiamy dla Was występowaćsmilesmilesmile Naszym występem chcieliśmy podziękować za Waszą miłość i obecność kisskisskiss Bardzo Was Kochamy!!!kisskisskiss

smile

MAJ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Na majowej łące.

Na majowej łące można spotkać wiele fascynujących owadów na temat których uczyliśmy się w minionym tygodniu. Wiemy co piszczy w trawie i ile dobrego dla nas ludzi robią owady.

Środa była dniem świętowania urodzin ślimaków, które od zawsze dostarczają nam wielu niezwykłych przeżyć :)

A w piątek święto miały nasze Kochane Mamusie, o których zawsze ciepło myślimy i chętnie przygotowujemy dla nich niespodzianki:*:*:*

MAJ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Kocham mamę i tatę.

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do DNIA MAMY I TATY, który odbędzie się w naszej grupie 02.06.2023 r. o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy:) Sporo niespodzianek dla Was mamy, ale póki co ich nie zdradzamy ;)

W poniedziałek wzięliśmy udział w warsztatach "Malowanie na szkle", poznając nową technikę plastyczną i tworząc piękne obrazki (to też niespodzianka;)).

We wtorek Zuzia i Kornelka wzięły udział w konkursie recytatorskim dotyczącym twórczości dla dzieci Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dziewczynki gratulujemy wspaniałych występów:) Jesteśmy za Was niezwykle dumni:)

W środę pojechaliśmy autokarem do Przybynowa do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Skałką", gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji:)

W piątek z okazji DDU wzięliśmy udział w przedstawieniu, pt.: "O małej pszczółce i dobrym dziadku", a następnie zasialiśmy łąkę dla pszczółek :)

MAJ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Jestem Europejką, Europejczykiem.

Europa to kontynent, na którym mieszkamy, dlatego postanowiliśmy bliżej mu się przyjrzeć. Poznaliśmy naszych sąsiadów. 9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji dowiedzieliśmy się czym jest Unia Europejska, poznaliśmy symbole Unii, słuchaliśmy "Ody do radości", wzięliśmy udział w wielu plastycznych aktywnościach, gdzie tematem przewodnim była Unia Europejska. Zwiedzaliśmy państwa Unii Europejskiej, poznaliśmy kolegów z innych krajów.

Na pieszo dotarliśmy do Planetarium Śląskiego, aby wziąć udział w zajęciach w stacji meteorologicznej na temat zagadkowego lotu balonem i składników pogody. Mięliśmy okazję zamienić się w panią lub pana pogodynkę ;)

Uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach w bibliotece.

Zredukowaliśmy ślad węglowy, uczestnicząc w kolejnej edukacyjnej grze z projektu edukacyjnego EkoEksperymentatorium.

Wreszcie przyszły cieplejsze dni i mogliśmy spędzić mnóstwo czasu w naszym ogrodzie :)

MAJ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Czas Majówki

z Polską Flagą i dzielnymi strażakami.

W pierwszym tygodniu maja byliśmy tylko trzy razy w przedszkolu, było nas mało i był to czas przebywania w innych grupach i integrowania się z dziećmi z młodszych grup. 2 maja kontynuowaliśmy temat nauki o Polsce, świętując DZIEŃ FLAGI. Natomiast 4 i 5 maja przyglądaliśmy się bohaterskiej służbie strażaków.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Jestem Polką, jestem Polakiem.

"Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem ..."ta piosenka towarzyszyła nam w tym tygodniu w naszej podróży po historycznej i teraźniejszej Polsce. Dowiedzieliśmy się jak powstało państwo polskie, jakie stolice miała Polska. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, śpiewaliśmy Hymn Polski i uczyliśmy się Katechizmu Dziecka Polskiego.

Hania, Antoś i Mateusz zdobyli wyróżnienie w XVII Festiwalu Twórczości Plastycznej. Brawo Kochani! :) Laura i Bartuś podjęli trud udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami turystyki Rowerowej. Brawo za odwagę! :)

Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 58 i wzięliśmy udział w lekcji języka angielskiego.

Zrealizowaliśmy kwietniowe zadanie KPKH.

A w piątek z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA wraz z całą społecznością przedszkolną wspaniale bawiliśmy się na PRZEDSZKOLNEJ DYSKOTECE. Cóż to była za zabawa! :):):) Chyba ją powtórzymy ;)

Wraz z Tomem i Keri poznaliśmy takie słówka jak; up, down, kite.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Dbaj o Ziemię.

"Moja planeta Ziemia z roku na rok się zmienia. Zmienia się tu,zmienia się tam. Ja na niej mieszkam więc o nią dbam!". Refren naszej piosenki tygodnia zachęcił nas do tego, aby poszukiwać sposobów na ratowanie naszego domu czyli Ziemi. Trzeba przyznać, że Jarzębinki bardzo się przejęły losem naszej planety i chętnie poszukiwały wiedzy na jej temat. Pomógł nam w tym między innymi projekt dla dzieci EkoEksperymentatorium.

W tym tygodniu poznaliśmy także historię "Małej chmurki" - z projektu "Bajki Pomagajki", która dotyczyła problemu rozwodu między rodzicami.

Ten tydzień przyniósł nam także sporo sukcesów. Byliśmy na Festiwalu Twórczości Plastycznej zatytułowanym "Krasnoludki są na świecie", które dla Hani, Mateusza i Antosia było wielkim wyzwaniem. Dzieci samodzielnie wykonały piękną pracę plastyczną.

Hubert zdobył wyróżnienie za najpiękniejszy "Wiosenny stroik", Amelka zajęła II miejsce w konkursie na "Palmę Wielkanocną", a Hubert i Antek I miejsce na Olimpiadzie Matematycznej dla przedszkolaków. Jesteśmy z Was bardzo dumni i serdecznie Wam gratulujemy!!!smilesmilesmile

W piątek z okazji DNIA ZIEMI wybraliśmy się na spacer, aby móc obserwować naszą planetę i cieszyć się jej pięknem.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: W gospodarstwie.

Święta, święta i po świętach ... We wtorek wybraliśmy się na spacer, aby spalić trochę świątecznych kalorii ;) Następnie wraz z Hałabałą w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA podjęliśmy rozmowę na temat tego co jest dla naszego zdrowia najważniejsze i pokolorowaliśmy kolorowanki, które nam tę wiedzę utrwaliły.

W minionym tygodniu przenieśliśmy się na wiejskie podwórko :) Przypomnieliśmy sobie mieszkańców farmy, ich wygląd, zwyczaje i produkty, którymi nas obdarzają.

W środę byliśmy w Pałacu Młodzieży na przedstawieniu, pt.: "Dorotka po drugiej stronie tęczy". Tego samego dnia świętowaliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY, jedząc na podwieczorek wyśmienite czekoladowe babeczki i popijając kakao:)

Bohaterem tygodnia było zero. Uwielbiamy aktywności związane z matematyką.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc.

Przez ostatni tydzień rozmawialiśmy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych.

Wraz z naszymi koleżankami i kolegami oraz personelem przedszkola wzięliśmy udział w tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym, które zakończyło się "Śmigusem Dyngusem" :). Następnie udaliśmy się do naszego ogrodu, aby szukać czekoladowych jajek od Zajączka. Odwiedziliśmy w tym tygodniu pobliską Bibliotekę Miejską, w której również zgłębialiśmy wiedzę na temat Świąt Wielkanocnych. W czwartek w Światowy Dzień Sportu przesympatyczna Sportynka poprowadziła dla nas tęczową gimnastykę. Dziękujemy za cenne wskazówki droga Sportynko :)

Kochani życzymy wam pięknych Świąt Wielkiej Nocy w gronie najbliższych:)

 

 

MARZEC

TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: Staramy się.

W ostatnim tygodniu marca każdego dnia spotykaliśmy się z opowiadaniami Misiowej Mamy dotyczącymi emocji. Poniedziałek był dniem RADOŚCI, wtorek złości, środa STRACHU, czwartek SMUTKU, a piątek NIEŚMIAŁOŚCI. Dodatkowo staraliśmy się "słuchać", a pomagała nam w tym "uważna i cierpliwa żabka".

Poznaliśmy włochatego i niezbyt pięknego pajączka Gogo, którego odwaga sprawiła, że odnalazł wyśnionych przyjaciół (projek BAJKI - POMAGAJKI).

A w piątek, "na deser" świętowaliśmy Dzień Budyniu.

MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Nadchodzi Wiosna.

Przyszła do nas Wiosna! Doczekaliśmy się! :) W poniedziałek wraz z Hałabałą i jego przyjaciółmi powitaliśmy astronomiczną Wiosnę. Każdego dnia poszukiwaliśmy i rozmawialiśmy o oznakach wiosny.

We wtorek wzięliśmy udział w POKAZIE MODY MARZANNOWEJ. W duchu ekologii naszą "zimową pannę" zamieniliśmy w "wiosenną pannę". Wtorek był też "Dniem Kolorowej Skarpetki". Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przyszliśmy do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach i dowiedzieliśmy się na czym polega wyjątkowość osób z Zespołem Downa.

Z okazji Dnia Wody zagraliśmy w ekologiczną grę "Dbaj o wodę", realizując jeden z działów programu EkoEksperymentatorium. Podczas gry poznaliśmy sposoby na oszczędzanie wody w domu i zaoszczędziliśmy aż 200 l wody.

Dzieciom, biorącym udział w rodzinnym konkursie "Żaby w ogrodzie Krasnala Hałabały" zostały wręczone nagrody. Serdecznie dziękujemy za udział i ubogacenie naszego ogrodu :):):)

W zabawach z literami przypomnieliśmy kierunki pisania wszystkich samogłosek i wzięliśmy udział w wielu zabawach z literami, nie zabrakło również zabaw matematycznych.

Wraz z Tomem i Keri rozszerzyliśmy temat o deszczu i utrwaliliśmy słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: W marcu jak w garncu.

"W marcu jak w garncu, w ogromnym garze. Kto wie, co ugotuje marzec?". My już wiemy jakie zjawiska pogodowe może nam przynieść miesiąc marzec.

Przez cały tydzień obserwowaliśmy marcową pogodę i poznawaliśmy jej charakterystyczne składniki. Już nie możemy doczekać się WIOSNY!:) Czekamy na Słońce!!! :):):)

Słońca i zwiastunów wiosny wypatrywaliśmy na poniedziałkowym pochodzie ulicami osiedla Tysiąclecia i Parku Śląskiego, a naszym głównym celem było zaproszenie naszych młodszych kolegów i koleżanek oraz ich rodziców do naszego przedszkola na DNI OTWARTE. Nasz dzień otwarty cieszył się dużą popularnością, a wspólne zabawy z Panią Wiosną, Kwiatami, Hałabałą, Wiewiórką i Borsuczkiem dały wiele radości najmłodszym i ich rodzicom/opiekunom.

W czwartek mięliśmy okazję wziąć udział w "Olimpiadzie na wesoło" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 66. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Bawiliśmy się wspaniale!:):):)

Uwielbiamy matematykę i dlatego wzięliśmy udział w obchodach Dnia Matematyki, a "Matematyczna gimnastyka" pani Zuzi i pana Miłosza stała się naszą ulubioną piosenką tygodnia:)

W zabawach z literami utrwaliliśmy literę "Z,z".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zdrowie.

Jan Kochanowski we fraszce "Na zdrowie" pisał, że człowiek nie ma nic cenniejszego nad zdrowie i dlatego właśnie jedną z naszych misji jest przekazywanie dzieciom wiedzy dotyczącej ZDROWIA. I tak poniedziałek był DNIEM DENTYSTY. Wraz z krokodylem Beniem przeganialiśmy wszelkie strachy i niepokoje dotyczące wizyty w gabinecie stomatologicznym (BAJKI - POMAGAJKI). Wiemy jak dbać o nasze zęby i co jeść, aby nasze ząbki były piękne i zdrowe.

Wraz z Małym Misiem zastanawialiśmy się czym są NAWYKI - te dobre i te złe. Stworzyliśmy mapę myśli pełną dobrych nawyków dla naszego zdrowia. Na koniec modułu wykonaliśmy misiowe kanapki.

Rozpoczęliśmy prace nad założeniem własnego zielonego ogródka. Na naszym parapecie stoją już doniczki z posadzonymi cebulami. Czekamy na szczypiorek! :)

Ruch to zdrowie! Każdego dnia bierzemy udział w gimnastyce. A w tym tygodniu byliśmy na zajęciach ruchowych w Szkole Podstawowej nr 58 i poznaliśmy nową grę - BOCCIA. Zaczerpnęliśmy także świeżego powietrza w naszym ogrodzie.

Poświęciliśmy także sporo czasu na uświadamianiu dzieci jak cennym napojem dla naszego życia i zdrowia jest WODA.

W środę odwiedziła nas pani wiolonczelistka i jej uczennica. Mięliśmy okazję sami spróbować gry na wiolonczeli. To było niezwykłe doświadczenie i bardzo miłe spotkanie z żywą muzyką.

Utrwaliliśmy cyfrę 9 i literę Y,y.

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

cake, 5 cakes, egg, Dolly, I can count to fi ve.

 

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zwierzęta.

Domowe czy leśne, te małe czy duże? A może te prehistoryczne?  Mamy tu na myśli oczywiście dinozaury :) Wszystkie zwierzęta są bardzo bliskie przedszkolakom. I to właśnie zwierzętom poświęciliśmy ostatni tydzień spotkań.

Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę nr 14 i wzięliśmy udział w spotkaniu z Panią Witaminką :)

W ramach projektu "Bajki Pomagajki" poznaliśmy dinozaura Franka, który bardzo obawiał się konkursu na najgłośniejszy ryk. Nie zawsze wszystko wychodzi nam od razu, ale wiemy, że ćwiczenia przynoszą owoce, a czasem "porażkę" można obrócić w żart i zamiast głośno "ryczeć" to zabrzęczeć jak mały "bączek", przynosząc sobie i innym wiele radości ;)

Zrealizowaliśmy także ostatnie zadanie na miesiąc luty Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, wysłuchując opowiadania "O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" oraz wykonując wiewiórkę w dziupli.

Utrwaliliśmy literkę "W, w" na podstawie wyrazów "Witek i wilk".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

apple, squirrel, fly.

A w piątek odwiedziła nas pani profesor ze szkoły muzycznej, aby zaprosić chętne dzieci na przesłuchania, które odbędą się w kwietniu, już w szkole. Być może ktoś z nas kiedyś zostanie sławnym muzykiem, kompozytorem, a może śpiewakiem operowym ?;)

LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: W kosmosie.

Podróże przez Układ Słoneczny tak bardzo nam się spodobały, że postanowiliśmy w tym tygodniu kontynuować poznawanie przestworzy kosmicznych. Najbardziej pochłonęła nas tajemnica "czarnej dziury" ;)

Wybudowaliśmy rakietę kosmiczną, która towarzyszyła nam w zabawach swobodnych. Odkrywaliśmy tajemnice obcych - ufoludków, wykonaliśmy ich pojazdy. Tym razem przez Układ Słoneczny podróżowaliśmy z Ozobotem wyznaczając mu trasę: Słońce - Merkury - Wenus - Ziemia - Mars - Jawisz _ Saturn - Uran - Neptun.

Wzięliśmy udział w spotkaniu z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Niektórzy z nas zamienili się w małych tancerzy, towarzysząc na scenie profesjonalistom.

Wtorkowe SZKUBACZKI, przybliżyły nam tradycję skubania gęsi i wypełniania poduszek, kołder, betów gęsim pierzem. Mięliśmy też okazję zaprojektować pościele dla Krasnala Hałabały w ramach realizacji zadania Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały.

Ukończyliśmy zadania z IV Modułu projektu Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury dotyczącego Zmisiowanych Zajęć.

W środę odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną nr 14 i wysłuchaliśmy książki, pt.: "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?".

Utrwaliliśmy literę "U, u" na podstawie wyrazów "Ula", "ufoludek".

Kontynuowaliśmy naszą przygodę z Tomem i Keri.

 

LUTY

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Kosmos.

Tydzień rozpoczęliśmy od wizyty w Zespole Szkół Muzycznych im. W. Kilara i udziału w koncercie, na którym mogliśmy podziwiać grę uczniów na instrumentach szarpanych i dętych oraz wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach rytmicznych.

Tematem przewodnim tygodnia był jeden z naszych ulubionych czyli KOSMOS. Uwielbiamy małe i duże podróże kosmiczne :) Zamieniliśmy się w astronautów, stworzyliśmy rakiety i wyruszyliśmy oczami naszej wyobraźni hen daleko, daleko, aby poznać planety Układu Słonecznego.

W Walentynki Pani Dyrektor poczęstowała nas słodkimi serduszkami :):):)

W czwartek obchodziliśmy TŁUSTY CZWARTEK. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego obchodzimy ten dzień, projektowaliśmy najpyszniejsze pączki, na świecie, a na deser oczywiście zjedliśmy wyśmienite pączucie zrobione przez nasze panie kucharki.

W piątek zamieniliśmy się w KOTKI PSOTKI i z całą społecznością przedszkola wzięliśmy udział w KOCICH OSTATKACH. Uwielbiamy wspólnie bawić się i tańczyć z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami. A ta zabawa przejdzie do historii, było fantastycznie! :):):)

Utrwaliliśmy literę "T,t" na przykładzie wyrazów "Tomek" i "teleskop" oraz cyfrę 8, powtarzając w kolejności planety Układu Słonecznego.

Z Tomem i Keri poznaliśmy następujące nowe słówka angielskie: sun, hat, sunhat.

 

LUTY

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Bajki i baśnie.

Najpierw przypomnieliśmy sobie budowę książki, a następnie zasady obchodzenia się z książeczkami. W poniedziałek poznaliśmy pracowitą mrówkę Sarę i wesołego świerszcza Sebę, którzy stali się bohaterami tworzonej przez nas przez cały tydzień książeczki i dzięki nim rozpoczęliśmy realizację modułu projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zatytułowanego "Zmisiowane zajęcia". Stworzyliśmy kącik "Naszych ulubionych książeczek z domowych półeczek". W środę zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 58 na teatrzyk Kamishibai, poznaliśmy także Jacka, Ignasia i Leona, którzy nas nauczyli, że bardzo często ocenianie ludzi po cechach zewnętrznych jest mylące. Czwartek był dniem wcielenia się w małych kucharzy - piekliśmy pizzę! :) Mniam, mniam! :) A w piątek utrwaliliśmy numer alarmowy 112, za sprawą EUROPEJSKIEGO DNIA NUMERU ALARMOWEGO 112.

Utrwalaliśmy literę "S,s" i cyfrę "8".

Kontynuujemy naszą naukę języka angielskiego z Tomem i Keri. W tym tygodniu skupiliśmy się na lekcji o pociągu - train.

 

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Karnawał.

Tematyka minionego tygodnia całkowicie pochłonęła Jarzębinki. W poniedziałek zamieniliśmy się w małych projektantów mody. Okazuje się, że nie tylko dziewczynki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, ale również i chłopcy. Następnie wykonaliśmy maski na bal. Każda była piękna i wyjątkowa. Bardzo dużą ilość czasu poświęciliśmy na doskonalenie naszych umiejętności tanecznych. Trzeba przyznać, ze "wyginanie ciała" wspaniale wychodzi Jarzębinkom. Jednak najbardziej zaangażowaliśmy się w przygotowywanie dekoracji na bal. Przez ten tydzień tak wprawiliśmy się w wycinaniu serpentyn, że śmiało można nas nazwać "małymi mistrzami w wycinaniu" :) Nasze serpentyny i balonowe misie pięknie przyozdobiły salę balową i hol przedszkola :) To wspaniałe uczucie zrobić coś dla innych) Brawo Jarzębinki! :)

Wykonaliśmy styczniowe zadanie Klubu Przyjaciół Przedszkoli Krasnala Hałabały - wysłuchaliśmy rozdziału o nocnych zwyczajach borsuka i Krasnala, zrobiliśmy zadanie z kodowania i narysowaliśmy nocny spacer borsuczka.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu - "R, r" i doskonaliliśmy nasze umiejętności w przeliczaniu i segregowaniu.

A w piątek po tygodniu ciężkiej, ale przyjemnej pracy oddaliśmy się zabawie na balu karnawałowym :) Było Wspaniale!:):):) Dziękujemy Śnieżko i nasze Troskliwe Misie:):):)