WRZESIEŃ

TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: JESIEŃ W OGRODZIE

Ostatni tydzień września spędziliśmy ucząc się o darach jesieni, które możemy znaleźć w ogrodzie. Warzywa były tematem przewodnim wszystkich zabaw, w których braliśmy udział. Dodatkowo ten tydzień był pełen różnego typu obchodów. Na początku świętowaliśmy DZIEŃ JABŁKA. Następnie swoje święto mięli nasi koledzy z grupy - DZIEŃ CHŁOPAKA. Wszyscy nasi chłopcy to SUPERCHŁOPAKI, dlatego każdy z chłopców otrzymał legitymację SUPERCHŁOPAKA. W piątek odwiedził nas jeden z dwóch "Super Chłopaków", pracujących w naszym przedszkolu - pan Ryszard - rzemieślnik. Wspólnie z panem Rysiem zrobiliśmy drewnianą skrzynkę na warzywa i owoce. Ten tydzień pożegnaliśmy DNIEM UŚMIECHU. Z okazji tego święta wykonaliśmy "uśmiechnięte pocztówki", którymi obdarowaliśmy naszych kolegów i koleżanki z innych grup oraz ich panie nauczycielki. Wzięliśmy także udział w zajęciach bibliotecznych online.

UŚMIECHAJCIE SIĘ CZĘSTO KOCHANI tak jak my Jagódki!!!:):):)

 

 

 

 

 

 WRZESIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: JESIEŃ W SADZIE

Na początku tygodnia obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji przebraliśmy się za swoich ulubionych bohaterów, urządziliśmy mini bal i pokaz mody. Odwiedziła nas pani dyrektor i podarowała nam nowe zabawki do ogrodu. Otrzymaliśmy medale i dyplomy SUPER PRZEDSZKOLAKÓW. To był bardzo miły dzień :)

 "Hej pełno jest jabłek w naszym sadzie ..." to fragment jednej z ulubionych zabaw Jagódek. W minionym tygodniu "odwiedziliśmy" sad i poznawaliśmy jego dobrodziejstwa. Po całotygodniowej nauce o owocach i poznaniu wielu możliwości wykorzystania owoców upiekliśmy ciasto z sezonowymi owocami. Było wyśmienite i zniknęło z naszych talerzy w mgnieniu oka :) Z pewnością to nie było nasze ostatnie kulinarne wyzwanie :)

W naszej sali za sprawą uczestnictwa w programie "Mały Miś w świecie literatury" zamieszkał Miś Jeżyk :)

Pogoda dopisywała więc każdego dnia bawiliśmy się w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Do naszych ulubionych zabaw stolikowych należy zabawa w naszym kąciku przyrodniczym skarbami przyrodniczymi - kasztanami, żołędziami i szyszkami.

Bardzo lubimy, gdy odwiedza nas pani Lidzia ze swoim akordeonem oraz pani Basia z małpką CZIKI ;)

 

 

 

 

 

 

Jagódki witają w Nowym Roku szkolnym :)

Pierwsze tygodnie września minęły nam na spotkaniach wokół tematyki: "Przedszkola i naszej grupy", "Bezpieczeństwa na drodze" oraz "Jesieni w parku i w lesie". Jagódki wraz z innymi przedszkolakami wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Wspólnymi siłami wykonały zieloną kropkę, którą ozdobiły wcześniej zebranymi i ususzonymi liśćmi. Nasze czterolatki chętnie biorą udział w zajęciach z języka angielskiego oraz w rytmice. Uwielbiają tańczyć, śpiewać, zamieniać się w małych artystów i przebywać na świeżym powietrzu. Sami zobaczcie jak wspaniale bawiliśmy się przez ostatnie trzy tygodnie:):