CZERWIEC

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM O WAKACJACH ROZMAWIAMY

W tym tygodniu Krasnal Hałabała rozmawiał z nami na temat bezpiecznych wakacji nad morzem w górach czy też w mieście. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wakacyjnych planów. Nie zapomnieliśmy przypomnieć zasad bezpieczeństwa  z psem Sznupkiem co zrobić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Utrwaliliśmy również numery alarmowe.

Odwiedziły nas Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Opowiadały o bezpieczeństwie w sieci Internetowej. Uświadomiły dzieciom, aby nie podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu. Nie wolno ufać osobom poznanym w Internecie. Zwróciły uwagę, aby dzieci  oglądając bajkę, film lub grały w grę były dostosowane do ich wieku. Ważny jest czas jaki spędzają przy monitorze komputera, bo to szkodzi zdrowiu.

Korzystając z ładnej pogody dużo spędzaliśmy czasu w ogrodzie przedszkolnym, tam też rozegraliśmy II Minimundial.

Wraz z Tomem i Keri rozpoczęliśmy temat  „Pirat Tom” poznaliśmy takie słówka jak: pirate – pirat,  treasure – skarb, ship – statek,  flag-flaga, Program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

Kochanym „Jaskółkom”, Drogim Rodzicom życzymy cudownych wakacji, wspaniałego wypoczynku, bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie. Do zobaczenia we wrześniu w sali Jarzębinek. "Jaskółkom" odlatującym powodzenia w szkole.

III TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM LATO WITAMY I RÓŻNYMI POJAZDAMI ŚWIAT ZWIEDZAMY

Wakacje coraz bliżej, dlatego w tym tygodniu wraz z Kranalem Hałabałą zaczęliśmy  pakowanie rajzy na wakacje. Z policjantem omówiliśmy zasady bezpieczeństwa na wakacjach. Wszystko zostało nagrane w ramach audycji „Eko Poranek”  dla Radia Katowice. Na zajęciach poruszaliśmy temat transportu: lądowego, powietrznego i wodnego. Każdego dnia przyglądaliśmy się środkom transportu i utrwalaliśmy ich nazwy. Dla robota Ozobota programowaliśmy żaglówkę utrwalając poznane kody.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym byliśmy na zajęciach w bibliotece. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych wyjazdów".

W końcu nadeszło upragnione lato i  zrobiło się gorąco.  Korzystając z uroków słonecznej pogody bawiliśmy się w ogrodzie.

Apetyt nam dopisuje, ponownie wygrywamy konkurs "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki".

Pamiętaliśmy o naszych Tatusiach w dniu Ich święta przygotowując dla nich niespodziankę.

Wraz z Tomem i Keri rozpoczęliśmy lekcje „Książka z obrazkami Kreri” poznaliśmy takie słówka jak book – książka, picture – obrazek picture book – książka z obrazkami, violin – skrzypce Can you see… Czy widzisz…?  I can see… Widzę… Who is it! Kto to jest! Program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

NIESPODZIANKA DLA TATY

II TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ WSPANIAŁYM NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH GRAMY

W tym tygodniu Krasnal Hałabała wprowadził nas w tematykę muzyki i instrumentów muzycznych.

Muzyka jest nam bardzo potrzebna – wpływa na nas, na nasze emocje, na nasz nastrój, dodaje energii lub uspokaja…  „Jaskółki” uwielbiają zabawy przy muzyce, wspólny śpiew i wszelkiego rodzaju tańce przy muzyce.

Dzieci podczas zajęć poznały znaczenie pojęć takich jak: filharmonia, dyrygent, batuta, orkiestra, solista, zespół muzyczny. Dowiedziały się jakie instrumenty muzyczne można podzielić na strunowe, dęte i perkusyjne. Jaskółki rozpoznawały i nazywały wybrane instrumenty muzyczne. Każde dziecko mogło wybrać sobie instrument i spróbować na nim grać. Zaprogramowaliśmy trasę  dla robota Ozobota. Zajęcia na temat instrumentów muzycznych okazały się dla „Jaskółek ” niezwykle atrakcyjne.

Zakończyliśmy realizację zadań w ramach ogólnopolskiego projektu własnego i Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały. „Jak się napisały krasnalkowe przygody?”- zabawy inspirowane fragmentami książki L. Krzemienieckiej „Z przygód Krasnala Hałabały”. Otrzymaliśmy Certyfikat i pamiątkowy medal dla znawcy Hałabałowych opowieści.

Zakończyliśmy ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” otrzymując Certyfikat wzorowej placówki.

Uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie na polanie”.

Wraz z Tomem i Keri rozszerzyliśmy temat „Muszelka Keri ”, Program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

GRAMY

- kliknij film

KLUB PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY

I TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ WSPANIAŁYM "SZKOŁĘ ZACHWYCANIA" PRZEDSTAWIAMY I GALĘ WRĘCZENIA OSKARÓW MAMY

7 czerwca do naszego przedszkola zaprosiliśmy Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty "Szkoła zachwycania" oraz zakończenia roku szkolnego "Wręczenie Oskarów".

PODZIĘKOWANIA

POLONEZ W WYKONANIU JASKÓŁEK