STYCZEŃ

III i IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM FERIE W PRZEDSZKOLU SPĘDZAMY 

Rozpoczęły się ferie zimowe. Na upragniony śnieg musieliśmy zaczekać, lecz wcale nam się nie nudziło… Ferie zimowe to czas, w którym do przedszkola uczęszcza mniej dzieci i grupy są łączone. A to doskonała okazja do kreatywnego i ciekawego spędzania czasu w grupach mieszanych. Na ten czas zaplanowaliśmy szereg zajęć integracyjnych. Głównym celem była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom miłych wrażeń, Nie zabrakło zajęć umysłowych, twórczych, plastycznych, muzycznych, sportowych, badawczych.

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków ten tydzień poświęciliśmy tematom związanych jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Bezpieczne ferie”, dzięki któremu dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Z policyjnym psem Sznupkiem poznały sporty zimowe oraz bezpieczne zabawy na białym puchu. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne.

W czwartek obchodziliśmy Dzień Popcornu. W ten dzień mogliśmy się degustować popcornem podczas filmowego seansu. Oglądaliśmy ilustracje różnych maszyn do produkcji popcornu. Poznaliśmy różne ciekawostki na temat kukurydzy i jej szerokiego zastosowania.

Tom zaprosił nas do zabaw z kolorowymi pociągami w języku angielskim, program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

Przygotowaliśmy niespodzianki dla naszych kochanych Babć i kochanych Dziadków. 

NIESPODZIANKA DLA BABĆ I DZIADKÓW

- kliknij na kartkę

smile

ZIMA

- kliknij na zdjęcie

smile

KLOCKI LEGO

- kliknij na plakat

 

II TYDZIEŃ

Z KRASNALEM MIŁYM DZIEŃ BABCI I DZIADKA OBCHODZIMY

Styczeń to miesiąc kojarzący się z Nowym Rokiem oraz Babcią i Dziadkiem. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku każdego dziecka Dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy Jaskółki miały niesamowitą przyjemność gościć w przedszkolu drogie babcie i kochanych dziadków. Spotkanie odbyło się by uczcić ich święto oraz podziękować za troskę i opiekę. Dzieci przygotowały przedstawienie Jasełkowe, a także recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wnuczęta wyraziły w ten sposób swoją miłość i wdzięczność dla ukochanych dziadków. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie wnuczęta wręczyły swoim ukochanym przygotowane upominki z najlepszymi życzeniami. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i gratulujemy tak wspaniałych Wnuków.

Tematyka w tym tygodniu poświęcona była babciom i dziadkom. Przedszkolaki z wielką ochotą opowiadają o swoich dziadkach, ich ulubionych zajęciach, wspólnych spotkaniach. Słuchaliśmy wierszy, opowiadań i uczyliśmy się piosenek tematycznie związanych z tym świętem.

Wysłuchaliśmy opowiadania L. Krzemienieckiej - rozdział „Jak się krasnalek z borsukiem na spacer wybrali” zainspirował nas do wielu działań w ramach działań Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu „O”, o”  i cyfrę 8, doskonalimy zadania matematyczne ze znakami „+”, „-”, „>”, „<”, „=”.

Utrwaliliśmy poznane słowa w języku angielskim, nauczyliśmy się piosenki „My dog and I”.

100 LAT - kliknij na kartkę

 

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM NOWY ROK WITAMY

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kolejności pór roku, dni tygodnia, uczyliśmy się nazw miesięcy. Dostrzegamy powtarzalność wydarzeń: następstwa dnia i nocy, pór roku, miesięcy. Rozmawialiśmy na temat konkretnych czynności związanych z dniem tygodnia w przedszkolu. Uczyliśmy się odmierzania czasu, wiemy, że jest potrzebny ludziom do prawidłowego funkcjonowania. Wiemy jak odczytać pełne godziny na zegarze.

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu „N”, n”,  każdego dnia bawimy się wizytówkami imion rozpoznając imiona swoich kolegów i koleżanek.

We wtorek obchodziliśmy „Dzień Słomki Do Picia” ten dzień stał się inspiracją nie tylko do ćwiczeń oddechowych, ale również zabaw manualnych rozwijających naszą wyobraźnię. Towarzyszyły nam w tym dniu zabawy ze słomką w roli głównej. Wywołało to u dzieci dużo radości i pozytywnych emocji.

Codzienne spotkania z Tomem i Keri z Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci wzbogacają wiedzę  o nowe słownictwo: frog, in, out, coin.