GRUDZIEŃ

ŻYCZENIA DLA RODZICÓW

- Kliknij na kartkę 


 ŻYCZENIA 

- Kliknij na kartkę 

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM KOLĘDY ŚPIEWAMY 

W naszej grupie czuć już klimat Świąt. Tematyką tygodnia były Święta Bożego Narodzenia oraz związane z nimi tradycje. Każdego dnia śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy, przygotowaliśmy piękne ozdoby choinkowe oraz wykonaliśmy zimowe prace plastyczne.

We wtorek uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez grupę Jarzębinki oraz zjedliśmy wspólny uroczysty obiad wigilijny. 

z okazji Pierwszego Dnia Zimy Hałabała zaprosił nas na przedstawienie „Pani Zima i bukiet szczęścia”. Wspólnie z Hałabałą przywitaliśmy Panią Zimę, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy.

Codziennie towarzyszyły nam zabawy z kolorami w języku angielskim.

Dla Rodziców przygotowaliśmy świąteczny prezent i nagrania kolędowe. 

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT! 

smile

KOLĘDA - kliknij na kartkę 

 

smile

DO BETLEJEM - filmik 

smile

III TYDZIEŃ

 SPRZĘTY ELEKTRYCZNE Z HAŁABAŁĄ POZNAJEMY I DO ŚWIĄT SIĘ SZYKUJEMY

W tym tygodniu przybliżyliśmy temat "Prąd elektryczny". Dowiedzieliśmy się czym jest prąd i jakie mogą być jego źródła, np. słońce, węgiel, wiatr, woda. Jakie urządzenia domowego użytku działają na prąd a jakie na baterię. Doskonale wiemy, że z prądem nie ma żartów. I tylko pod okiem dorosłych możemy korzystać z urządzeń działających na prąd. Poznaliśmy znak ostrzegawczy uwaga prąd. Wszystkie te sprzęty z pewnością przydadzą się do przygotowań świątecznych.

Uczymy się kolęd i piosenek o tematyce zimowej i świątecznej.

Przygotowaliśmy kartkę świąteczną oraz życzenia dla członków Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu "M, m" oraz cyfrę 7.

 Guziki zainspirowały nas do zabaw matematycznych jak i zabaw z literkami. Przeliczaliśmy, układaliśmy pierwszą literkę swojego imienia. Rozwijaliśmy swoją kreatywność układając z guziczków przedmioty. Guziki zachęciły nas  do wielu aktywności w przedszkolu, towarzyszyły nam w tym dniu zabawy i prace plastyczne związane z kolorowymi guzikami.

Codziennie uczestniczyliśmy w zabawach z języka angielskiego wraz z pacynkami Toma i Keri w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

 

 ŻYCZENIA W RAMACH PROJEKTU KLUBU PRZEDSZKOLI 

KRASNALA HAŁABAŁY - kliknij na kartkę 

  

II TYDZIEŃ

 Z KRASNALEM WSPANIAŁYM MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU WITAMY

 

Ten tydzień rozpoczęliśmy „Barbórką u Hałabały”. Z okazji Dnia Górnika Personel naszego przedszkola zaprosił wszystkie grupy na przedstawienie „Historyjŏ ô tym jak kobiyty czekały na chopōw coby iś na barbórkę”. Były wspólne tańce i śpiewy śląskich piosenek.

Na ten dzień dzieci czekały cały rok… Aż w końcu nadszedł dzień  w którym odwiedził nas bardzo miły gość, którego kochają wszystkie dzieci.  Oczywiście, że to  MIKOŁAJ. Obdarował nas pięknymi prezentami, za które serdecznie dziękujemy!!!

W środę odbyło się kolejne spotkanie w bibliotece. Tematem przewodnim oczywiście był Mikołaj. Poprawnie wykonaliśmy mikołajkowe zadania.

Część z nas z Rodzicami odwiedziła kiermasz świątecznych kartek.

W tym tygodniu poznaliśmy litery „Ł”, ł” oraz utrwaliliśmy cyfrę 6. Programowaliśmy mikołajkową trasę dla robota ozobota poznając nowe kody.

Codziennie uczestniczyliśmy w zabawach z języka angielskiego wraz z pacynkami Toma i Keri w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

 

WIZYTA MIKOŁAJA (filmik) - kliknij

smile

PIOSENKA "IDZIE GÓRNIK (filmik) - kliknij 

smile

BAJKI - POMAGAJKI (prezentacja) - kliknij 

smile

 

I TYDZIEŃ

 Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ PRACĘ GÓRNIKA POZNAMY 

Z Krasnalem Hałabałą poświęciliśmy czas na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie -"Skąd się bierze węgiel?" Wiemy, jak wygląda ciężka praca górnika. Poznaliśmy roboczy i galowy strój górnika. "Jaskółki" poznały zastosowanie węgla, który jest nie tylko źródłem ciepła i energii, ale także potrzebny do wyrobu m.in plastiku, leków, paliw oraz parafiny. Poznaliśmy piosenki i tańce śląskie, które zaprezentujemy podczas spotkania z górnikiem. A podczas baśniowych warsztatów z panem Mateuszem poznaliśmy legendę o Skarbniku.

W środę przybyła Czarodziejka i zaprosiła nas do zabaw andrzejkowych. Ustawialiśmy buty w stronę drzwi, rozpoznawaliśmy mikstury, wróżyliśmy zawody i kodowaliśmy klucze. 

W czwartek odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wspólnie rozmawialiśmy o różnych emocjach i jak sobie z nimi radzić.

Rozpoczęliśmy przygotowania na przybycie Mikołaja i Świąt - ubraliśmy choinkę. Zaczęliśmy przygotowania do naszego bożonarodzeniowego występu, ale to na razie tajemnica … 

Uczestniczyliśmy codziennie w zabawach z języka angielskiego wraz z pacynkami Toma i Keri w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

Poznaliśmy kolejne litery "L, l" i cyfrę 6.