Tydzień IV

Tematyka tygodnia: "Jesień w sadzie"

W tym tygodniu dzieci  dowiedziały się, że Jesień w ogrodzie to piękny okres. Liście wielu drzew i krzewów przebarwiają się na jaskrawe kolory: żółty, czerwony, bordowy, rudy czy brązowy. W sadzie i warzywniku jesień to czas zbioru plonów. Jesień to także czas porządkowania ogrodu.

Było dużo zabaw ruchowych oraz dydaktycznych, śpiew piosenek oraz wierszy.

W tym tygodniu nie brakło również zabaw matematycznych, przy których przeliczaliśmy dary parku i lasu.

W środę obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Jabłka’’- z tej okazji dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy wykorzystać jabłka. Kosztowaliśmy musu, soku jabłkowego, tartego jabłka oraz piekliśmy pyszne zdrowe ciasto, w którym głównym składnikiem oczywiście było jabłko.

Piątek był oczywiście dniem pełen wrażeń, nasza sala zmieniła się w mini siłownię, chłopcy zostali ogoleni przez dziewczynki, a na koniec namalowały portret małych przystojniaków -było dużo radości i śmiechu.

W tym tygodniu swoje urodzinki obchodziła Lilka, jeszcze raz przesyłamy moc życzeń dla solenizantki!

Tydzień IV

Tematyka tygodnia: "Jesień w parku i w lesie"

Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku. Przedszkolaki w tym tygodniu uczyły się rozpoznać gatunki drzew oraz dowiedziały się, dlaczego liście zmieniają kolor jesienią. Dzieci dobierały również owoce i liście do danego gatunku drzewa. Czas poświęciliśmy na zajęcia i zabawy związane z tematyką darów jesieni. Stworzyliśmy wspólnie kącik przyrody pełen darów z parku i lasu, w którym nie zabrakło kasztanów, szyszek, żołędzi, jarzębiny oraz liści, które wykorzystywaliśmy do zajęć ( m.in. matematycznych, muzycznych). Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym rozróżnialiśmy gatunki drzew, zbieraliśmy liście oraz inne dary jesieni oraz nazywaliśmy części budowy drzewa. Przedszkolaki wykonały również wspaniałe jesienne prace plastyczne: „Kolorowe liście” oraz „Jesienne drzewo’’

To nie koniec jeszcze naszych wrażeń, gdyż 20 września obchodziliśmy ,,Dzień Przedszkolaka’’

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się ,od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka. Po południu w ramach projektu ,,Pół godziny od Rodziny’’ dzieci miały okazję poznać bliżej pracę operatora koparki-serdecznie dziękujemy dziadkowi oraz rodzicom Rysia.

21 września odbyła się wycieczka do Radia Katowice, gdzie dzieci dowiedziały się w jaki sposób funkcjonuje praca w radiu. Mieliśmy okazję byś na antenie oraz poznać ciekawą tajemnicę kryjącą się na radiowym tarasie - "Radiowe ule".

23 września w naszym przedszkolu żegnaliśmy lato-witaliśmy jesień. Personel przedszkola przedstawił krótką bajkę L. Krzemienieckiej „O gościach co nie chcieli przyjść na ucztę”, gdzie główną rolę grał Krasnal Hałabała, Pani Lato, Pani Jesień i ptaki odlatujące na zimę.

Tydzień III

Tematyka tygodnia: "Bezpieczna droga do przedszkola"

W tym tygodniu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego, poznały niektóre znaki drogowe, ich kształty, kolor oraz znaczenie, dowiedziały się, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym miejscu- pasach. Przedszkolaki wybrały się na spacer obserwując ruch uliczny, miały też okazję przyglądać się znakom oraz przechodzić przez jezdnię na skrzyżowaniu ze światłami.

Jabłuszka zwróciły też uwagę na koniecznośc noszenia odblasków po zmroku. Podczas filmów edukacyjnych dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego poruszania się w pobliżu ulicy. Ponadto dzieci wykonały karty pracy oraz pracę plastyczną związaną z ruchem drogowym.

W tym tygodniu odchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki", podczas któego dzieci odkrywały w sobie talenty, bawiliśmy się kropkami, wykonywaliśmy ćwiczenia wraz z kropką, przy wykorzystaniu tablicy multimedialnej wykonaliśmy wspólnie kartę pracy.

Kolejnym dniem atrakcji był "Dzień fryzjera", a co za tym idzie dzień szalonych fryzur. Cieszymy się,że wielu z Was pamiętało przygotowaniu dzieci. W tym dniu dzieci dzięki Pani Liwii poznały pracę fryzjera, dowiedziały się jakich narzędzi potrzebuje fryzjer w swojej pracy.

W tym tygodniu swoje 4 urodzinki świętowała Jagódka. Jeszcze raz życzymy samych słonecznych dni!

Tydzień I i II

Tematyka tygodnia: ,,Jestem w przedszkolu"

W pierwszym tygodniu września przedszkolaki utrwaliły zasady panujące w przedszkolu, poznawały swoje panie oraz swoje koleżanki i kolegów. Zapoznały się z nazwą grupy, nową salą, nowymi zabawkami. Oglądały  pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu,dowiadując się jakie jest  ich przeznaczenie. Korzystaliśmy z pięknej pogody bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym. Jabłuszka brały również udział w pierwszych zajęciach rytmiki.

W pierwszych dnia września koleżanka Lara obchodziła swoje 4 urodziny. Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla solenizantki.

Bardzo dziękujemy rodzicom Jagódki za podarowanie dodatkowych artykułów plastycznych.