Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny 22 marca (poniedziałek) grupa Jabłuszek zaprosiła pozostałe grupy do wspólnego świętowania. W tym dniu każda z grup zaśpiewała piosenkę, pt.: "Maszeruje Wiosna" oraz wykonała pracę plastyczną dowolną techniką, pt.: "Oznaki Wiosny". W nagrodę dzieci otrzymały odznaki oraz podziękowania.

JEŻYKI

JABŁUSZKA

JAGÓDKI

JASKÓŁKI

JARZĘBINKI


smile   smile   smile

Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY oraz ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA zwany DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI. Mimo niedzieli społeczność naszego przedszkola bardzo licznie wzięła udział w skarpetkowym wyzwaniu, polegającym na ubraniu skarpetek "nie do pary". To wyzwanie miało za zadanie pokazanie, że bycie innym niż inni sprawia, że nasz świat w swej różnorodności jest piękny, kolorowy, ciekawy oraz inspirujący. Dziękujemy za udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które co roku obiega cały świat.

smile   smile   smile

 

Międzynarodowy Dzień Słońca

18 marca 2021r.

 PIOSENKA-FILMIK

Przedszkolaki zainspirowane piosenką M.Kluzy "Dzień dobry" 

stworzyły w przedszkolu i w domu wspaniałe SŁONECZKA. Promyki ciepła i dobra towarzyszyły im cały dzień. Dziękujemy bardzo za wspólną zabawę,

z cieplutkimi pozdrowieniami od Słonka i Krasnala Hałabały smile

 GRUPA JEŻYKÓW

 

 GRUPA JABŁUSZEK

 

 GRUPA JAGÓDEK

 

 GRUPA JASKÓŁEK

 

 GRUPA JARZĘBINEK

   

    

 

  

 

 

 

smile   smile   smile

Dzień Pandy

16 marca (wtorek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ PANDY. Każda z grup otrzymała list i pudełko pełne materiałów plastycznych w kolorach biało - czarnych. Zadanie - wyzwanie polegało na stworzeniu portretu pandy z rzeczy, które znalazły się w pudełku. Po wykonaniu zadania na dzieci czekały dyplomy oraz odblaski z wizerunkiem pandy. A oto prace poszczególnych grup:

JEŻYKI

 

JABŁUSZKA

JAGÓDKI


JASKÓŁKI

 JARZĘBINKI

 


smile smile smile

Dzień Dentysty

05 marca obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ DENTYSTY. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy konkurs muzyczny na najpiękniejszą piosenkę opowiadającą o profilaktyce mycia zębów. Każda z grup włożyła mnóstwo pracy w wykonanie swojej piosenki i w związku z tym wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Każdemu z dzieci została wręczona naklejka oraz klepsydra do mierzenia czasu mycia zębów. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - bajka na podstawie opowiadania, pt.:"O Julce i jej bolącym ząbku" autorstwa Edyty Szpali.

                  BAJKA                        JEŻYKI                     JABŁUSZKA
                              

 

               JAGÓDKI                     JASKÓŁKI                  JARZĘBINKI
                                 

  smilesmilesmile