"BOCIANY WYLĄDOWAŁY W OGRODZIE U HAŁABAŁY" - 31 maja 2021 r. w całej Polsce obchodzony jest "Dzień Bociana Białego" z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny na najpiękniejszego bociana, który zagości w naszym ogrodzie. Rodzice i dzieci po raz kolejny zaskoczyli nas niezwykłą pomysłowością. Do naszego przedszkola "przyfrunęło" aż 24 niezwykłych bocianów i wszystkie od Dnia Dziecka "wylądowały" w naszym ogrodzie i od tej pory będą częścią dekoracji ogrodu. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY dzieciom i rodzicom za wkład pracy jaki włożyliście w wykonanie bocianów!!! :):):) Wszystkie prace zasłużyły na nagrody!!!:):):)

 

 

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - od lutego 2021 roku do maja 2021 roku nasze przedszkole uczestniczyło w realizacji sanepidowskiego projektu, pt.: "Klub Zdrowego Przedszkolaka". A oto podsumowanie treści, które były omawiane w każdej z grup.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ - 20 maja (czwartek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W każdej grupie dzieci mogły dowiedzieć się jak ważna jest praca pszczoły, a także jak powstaje miód. Przedszkolacy mogli także spróbować miodu, który był słodkim poczęstunkiem - niespodzianką od pszczół, a na zakończenie zajęć otrzymały odznakę.

 

GALERIA

DNIA DOBRYCH UCZYNKÓW

 

Z INICJATYWY MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 57

KRASNALA HAŁABAŁY W KATOWICACH

pod patronatem medialnym PrzedszkolneABC

zaproszono przedszkola z całej Polski do wykonania kartek

związanych z Dniem Dobrych Uczynków 21r.

Przedszkolacy ze swoimi Paniami Nauczycielkami

 w działaniach znakomicie odzwierciedlili dobre uczynki,

nadsyłając nam niesamowite prace.

Dzięki Uczestnikom akcji DDU 21 powstała

WSPANIAŁA GALERIA PRAC

 

PODZIĘKOWANIE OTRZYMAŁY:

Niepubliczne Przedszkole „Truskawkowa Polanka” w Kórniku

Przedszkole nr 389 w Warszawie

Przedszkole Miejskie nr w Będzinie

Przedszkole Publiczne Przyjaciele Kubusia III w Józefosławiu

Przedszkole Samorządowe w Błędowie

Zespół Oświatowy w Polskowoli

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

Przedszkole nr 17 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Mysłowicach

Miejskie Przedszkole nr 52 w Katowicach

Przedszkole „Elemelek” we Wrocławiu

Przedszkole Publiczne nr 1 w Kolbuszowej

Przedszkole nr 1 w Miasteczku Śląskim

Przedszkole Samorządowe w Grabówce 

Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu

Miejskie Przedszkole nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach

 

Pozdrawiamy serdecznie życząc wiele dobra każdego dnia!!!

Wdzięczne

Pani Małgosia, Pani Agnieszka, Pani Monika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DZIEŃ MORŚWINA

 

Dzisiaj we współpracy z Fokarium na Helu obchodziliśmy „Dzień Morświna”.

Wiemy, że populacja morświnów jest zagrożona wyginięciem. Pozostało ich raptem około 500 osobników. Na zwierzęta czyha wiele zagrożeń. Główne zagrożenie to przyłów, czyli przypadkowe złowienie w sieć rybacką, w efekcie czego dochodzi do uduszenia. Kolejne zagrożenie na jakie narażony jest morświn to zanieczyszczenia chemiczne.

W każdej grupie dzisiaj wysłuchaliśmy bajki pt. „Morświn z czerwonego wiaderka”, rozmawialiśmy o mieszkańcach Morza Bałtyckiego, wykorzystując przy tym kolorowanki otrzymane od Fokarium. Ćwiczyliśmy naszą zręczność poprzez łowienie rybek, a także wykonaliśmy wspólne plakaty z wizerunkiem morświna.

Dziękujemy Fokarium, za otrzymane prezenty oraz możliwość przyłączenia się do akcji.

Pozdrawiamy serdecznie

p. Agnieszka i p. Monika 

 

 


DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

 

19 MAJA DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Z INICJATYWY FUNDACJI EKOLOGICZNEJ “ARKA”

I MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 57

  1. KRASNALA HAŁABAŁY W KATOWICACH

 

Zapraszamy

do udziału w akcji pod patronatem medialnym PrzedszkolneABC

 

Ten wyjątkowy dzień, to dobra chwila, aby się zatrzymać i pomyśleć co dobrego uczyniliśmy dla innych i co dobrego możemy jeszcze zrobić. Przecież każdy z nas może spełniać dobre uczynki: mniejsze lub większe; skierowane do ludzi, zwierząt czy roślin. Takie działania uczynią nasz świat lepszym. Aby uczcić Dzień Dobrych Uczynków zapraszamy chętne przedszkola do wykonania kartek inspirowanych dobrymi uczynkami i serduszkami.

Technika prac dowolna. Ilość kartek nieograniczona…

Zdjęcia prac prosimy o przesłanie

do dnia 18 maja 2021 r.

na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potwierdzeniem odbioru maila będzie wysłanie

dla Was PODZIĘKOWANIA

za udział w akcji DDU 2021.

 

Stwórzmy razem wspaniałą

GALERIĘ DNIA DOBRYCH UCZYNKÓW.

 

Z ciepłymi pozdrowieniami dla zaangażowanych w tegoroczny DDU 2021

od Małgorzaty Narożnik, Agnieszki Kubiczek i Moniki Pisula

 smile