IV Tydzień

Temat tygodnia: Dinozaury dziwne stwory

W dalszym ciągu rozbudzaliśmy zainteresowania przyrodnicze.

Temat dinozaurów wcale nie okazał się taki tajemniczy. W grupie ujawniło się kilkoro pasjonatów tą dziedziną. Poznaliśmy zawód paleontologa. Układaliśmy szkielet dinozaura z rolek po papierze toaletowym, bawiliśmy się masą solną. Porównywaliśmy wielkości dinozaurów za pomocą wieży z klocków.

Przeliczaliśmy do 9 i więcej.

Na zakończenie tygodnia w DNIU DINOZAURA zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z NASZYM WŁASNYM DINUSIEM Wcale nie był taki groźny ani straszny.

W tym tygodniu towarzyszyły nam również zabawy w naszym ogrodzie przedszkolnym.

III Tydzień

Temat tygodnia: Zwierzęta egzotyczne

Ten tydzień przybliżył nam tematykę zwierząt mieszkających na sawannie.

Układaliśmy rymy do wybranych nazw zwierząt.

Głoskowaliśmy, liczyliśmy sylaby.

Wykonaliśmy piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta które możemy spotkać w ZOO.

Poznaliśmy cyfrę 9.

Bawiliśmy się w kodowanie jej na naszej interaktywnej tablicy oraz macie.

Obchodziliśmy DZIEŃ KOTA w przedszkolu.

Powstała piękna galeria prac dzieci i ich rodziców co możemy podziwiać na stronie przedszkola.

Dziękujemy za włączenie się w akcję zbiorki artykułów dla Kotów.

II Tydzień

Temat tygodnia: Doznawanie uczuć jest ważne

Dzieci poznały różne emocje jakie mogą im towarzyszyć, staraliśmy się je nazwać oraz podzielić na pozytywne i negatywne. Podczas wspólnych zabaw próbowaliśmy nauczyć się jak sobie radzić z negatywnymi emocjami oraz jak ważna jest umiejętność nazwać to jak się dziś czujemy.

Dzieci doświadczały jak miło jest zarówno obdarować kogoś dobrym słowem, jak i te słowo miłe otrzymać od kogoś.

Obchodziliśmy w sali dzień serduszka, każdy w tym dniu czuł się bardzo wyjątkowo.

Obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ PIZZY zobaczyliśmy filmik jak powstaje pizza i co sprawia że każdy ją uwielbia i ze smakiem zjada Najpierw wykonaliśmy pizze papierowa a kolejnego dnia mieliśmy okazje sami poczuć się jak pizzermeni i wykonać swoją własną pizzę. Jaka szkoda, że nie było w tym dniu dokładek

Ten tydzień to również TŁUSTY CZWARTEK – pyszne pączki królowały u nas cały dzień nie tylko te do jedzenia

W tym tygodniu swoje urodzinki obchodzili Amelka i Mateusz.

Solenizantom śpiewaliśmy 100 Lat oraz składaliśmy urodzinowe życzenia.

I Tydzień

Temat tygodnia: Karnawał

Ten tydzień o obfitował w wesołą zabawę oraz tańce przy muzyce. W przedszkolu było słychać wielka radość, głośną muzykę.

Przedszkole zamieniło się na jeden dzień w postacie z bajek były:

Księżniczki, Wróżki, Czarownice, Spider-Many, Kotki, Liski, Jednorożce, Kosmonauci, Strażacy, Piraci i ......jeszcze wiele, wiele przeróżnych postaci.

Dzięki technologii łączyliśmy się w przedszkolu z innymi grupami.

Był również słodki poczęstunek, który umilił nam czas w tym dniu. Wszystko zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach oraz filmikach.