GRUDZIEŃ

 

 

ŻYCZENIA OD KRASNALA HAŁABAŁY - filmik

 

ŻYCZENIA OD PAŃ - filmik

  

 NASZE JASEŁKA - WZRUSZAJĄCE CHWILE- filmik 

 

KOLĘDUJEMY 

BYŁA NOC - filmik 

ŻŁÓBEK CIĘ UTULI - filmik 

DZISIAJ W BETLEJEM - filmik 

PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM - filmik 

WŚRÓD NOCNEJ CISZY - filmik

 III TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY ZIMA I ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

Małymi krokami zbliża się kolejna pora roku – zima. Określaliśmy cechy zimy i odczytywaliśmy je w symbolach pogodowych. W pracach plastycznych ukazaliśmy krajobraz zimowego miasta, bałwanki, śnieżynki, łańcuchy, lampki na choinkę… przeliczając je i tworząc zbiory utrwaliliśmy cyfrę 6 i znak matematyczny +. Poznaliśmy 12 braci miesięcy i litery „N,n” poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem. W naszej grupie czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia: rozmawiamy na temat tradycji, zrobiliśmy smaczne pierniczki, i śpiewamy kolędy przy akompaniamencie gitary. Zakodowaliśmy choinkę kubkami na macie do kodowania i macie wirtualnej. Dla robota Ozobota zaprogramowaliśmy trasę zimy. W ogrodzie miło spędziliśmy czas na zabawach ruchowych.

 

 

 

 

 

 

 II TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY MIKOŁAJA WITAMY, A URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE NA CO DZIEŃ UŻYWAMY

Dzwoneczek i pukanie Mikołaja usłyszeliśmy zza okna… obdarował nas wielkim workiem prezentów - za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Własnoręcznie wykonaliśmy papierowe Mikołaje i Reniferki malując farbą stopy i odbijając na kartce. Kodowaliśmy kubkami prezent na macie do kodowania i na macie multimedialnej, a na kartach pracy - lampę. Dla naszego robota Ozobota zaprogramowaliśmy Mikołajkową trasę i przygotowaliśmy dla niego prezent. Poznaliśmy cyfrę 6 i litery „M,m” poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem.

Poznaliśmy różne sposoby powstawania prądu i jego bezpiecznego użytkowania. Zgromadzone przedmioty na prąd i na baterie posłużyły nam do zabaw naśladowczych, zwłaszcza czynności związanych z przedświątecznym sprzątaniem czy przygotowywaniem posiłków. W mikrofali przygotowaliśmy popcorn, którego ze smakiem kosztowaliśmy. Plątaniną kabli elektrycznych podczas zabaw zastąpiła nam włóczka, a za oknem spadł pierwszy śnieg, którym mogliśmy się nacieszyć w ogrodzie przedszkolnym.

Uwzględniając nasze talenty i zainteresowania przygotowaliśmy: pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs pt. „Świąteczny Aniołek”, taniec na międzyprzedszkolny konkurs taneczny „Magia Świąt”, kolędy na międzyprzedszkolne konkursy "Śpij Dziecino" i "Mali Kolędnicy". 

MIKOŁAJ SIĘ ZBLIŻA - filmik

 

 

  

 

  

  

 

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM KOPALNIE ZWIEDZAMY

Z krasnalem Hałabałą z ciekawością i wirtualnie zwiedzaliśmy podziemia kopalni, poznając pracę górników. Z wdzięczności za ich ciężką pracę przygotowaliśmy piosenkę „Idzie górnik drogą” i laurki. Kopalnie i górnika przedstawialiśmy różnymi technikami plastycznymi. Z gazet tworzyliśmy bryły węgla. Porównywaliśmy ich wielkość oraz ilość z wykorzystaniem znaków matematycznych <,>,=. Poznaliśmy litery „Ł,ł” w zabawach z łopatą i z wagonikami wypełnionymi wizytówkami imion. Następnie przenieśliśmy się w odległy świat paproci i z zainteresowaniem poznawaliśmy różne gatunki dinozaurów uczestnicząc w zabawach z ich miniaturkami. Odbyły się zajęcia zdalne we współpracy z biblioteką w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.  Teraz z utęsknieniem czekamy na Świętego Mikołaja... z tej okazji pięknie ustroiliśmy już choinkę w naszej sali.

 

 

IDZIE GÓRNIK - filmik