LISTOPAD

IV TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY DZIEŃ KREDKI, DZIEŃ MISIA

ZE ZWIERZĄTKAMI OMAWIAMY

Listopad kończymy kolorowo świętując „Dzień Kredki”. Dzień był okazją do zabaw z kredkami i porządkowania naszych kredek w piórnikach. Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” świętowaliśmy 3 urodziny naszego kochanego Misiaczka Ślązaczka w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz gościliśmy dużego misia z miodem. Dla robota Ozobota programowaliśmy misiową trasę. W tematyce tygodnia poznawaliśmy zwierzęta domowe takie jak: pieski, kotki, rybki. Wykonaliśmy piękne prace zwierząt. Utrwaliliśmy cyfrę 5 i figury geometryczne. Poznaliśmy znaki matematyczne: <,>,= i litery „L,l”. Pogoda pozwoliła nam na spędzenie dużo czasu na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

 

MIŚ PLUSZOWY ZAWSZE CIĘ WYSŁUCHA - filmik 

 

 

 

 

 III TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY JESIENIĄ CZĘSTO OPADY DESZCZU MAMY

Z krasnalkiem wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny „Skąd się bierze deszcz?” a następnie wykonaliśmy deszcz i chmury w pracach plastycznych: wycinając z papieru, malując farbami na folii oraz na kartkach papieru, chlapiąc namalowane chmury spryskiwaczem. Z papieru wykonaliśmy kolorowe parasole, a na co dzień bawiliśmy się w przedszkolnymi parasolkami. Wykonaliśmy kilka zabaw badawczych z wodą i wiemy, że dla całego świata jest bardzo cenna. W matematyce utrwalaliśmy pojęcia: duży i mały, poznaliśmy cyfrę 5. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „K,k”. Przeczytany tekst ilustrowaliśmy rysunkiem. 20 listopada obchodząc „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” ubrani na niebiesko - prezentowaliśmy nasze prawa. Za pomocą wagi szalkowej równoważyliśmy prawa i obowiązki. Wykonaliśmy piękne pracę na temat „Prawa nas chronią”.

 

 

ZABAWY Z PARASOLAMI - filmik

 

 

   

  

  

 

 

 

II TYDZIEŃ 

KRASNALKU, JESTEŚMY POLAKAMI I POLSKĘ NASZ KRAJ KOCHAMY

11 LISTOPADA uroczyście wierszem i piosenką uczciliśmy Święto Niepodległości Polski. We wtorek o godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do Hymnu”. Nasz kraj poznawaliśmy poprzez wysłuchanie legend polskich i zwiedzanie mapy kraju. Kodowaliśmy flagę na macie i zaprogramowaliśmy trasę Polski dla robota Ozobota (Uczymy Dzieci Programować). Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „J,j”. W ogrodzie szukaliśmy oznak jesiennej pogody, a następnie w zabawach uczciliśmy „Dzień Jeża”.

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - filmik

AKCJA MEN "SZKOŁA DO HYMNU" - filmik

CAŁA POLSKA W MOICH RĘKACH - filmik

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

I TYDZIEŃ 

W ZABAWIE JESTEM LISTONOSZEM I LIST HAŁABALE PRZYNOSZĘ

Nasz krasnal Hałabała cieszył się z każdej otrzymanej przesyłki od listonosza. Dzięki filmom edukacyjnym i historyjce obrazkowej poznaliśmy pracę listonosza, którą następnie naśladowaliśmy w zabawie tematycznej. To była wspaniała okazja do utrwalenie znajomości adresu zamieszkania. Robot Ozobot wprowadził nas w tajniki poczty tradycyjnej i nowoczesnej – poczty maila - pokonując zaprogramowaną trasę.

Poznaliśmy cyfrę 4 i figurę – trójkąt. Z różnych figur geometrycznych komponowaliśmy znaczek pocztowy. Poznaliśmy litery „I,i” i uczestniczyliśmy w zabawach z igłą i z nitką. Wykonywaliśmy kartkę pocztową a na kopercie składaliśmy swoje imię z liter. Pomogliśmy listonoszowi posegregować koperty. W parach opowiadaliśmy sobie o pocztówce, którą otrzymaliśmy w zabawie od listonosza. Z radością ćwiczyliśmy i tańczyliśmy (Wychowanie do wartości, metoda Dyscyplina bez nakazów). Uczyliśmy się wierszy i piosenek o Polsce. Z okazji Dnia Postaci Bajkowych krasnal Hałabała wręczył nam świecące różdżki, którymi odczarowywaliśmy bajki. Miło spędziliśmy czas na zabawie w ogrodzie przedszkolnym.